| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Datasheet | Datasheet |
| 3D Model | 3D Model |
| Number of Pins | 3 Pin |
| Case/Package | SOT-323 |
| Number of Positions | 3 Position |
| Drain to Source Resistance (on) (Rds) | 1.6 Ω |
| Polarity | N-Channel |
| Power Dissipation | 200 mW |
| Threshold Voltage | 1.5 V |
| Drain to Source Voltage (Vds) | 60 V |
| Continuous Drain Current (Ids) | 0.2A |
| Rise Time | 7 ns |
| Input Capacitance (Ciss) | 18pF @10V(Vds) |
| Fall Time | 90 ns |
| Operating Temperature (Max) | 150 ℃ |
| Operating Temperature (Min) | -55 ℃ |
| Power Dissipation (Max) | 200 mW |
| Show | |
| Material | Silicon |
| Operating Temperature | 150℃ (TJ) |
| Product Lifecycle Status | Active |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| RoHS | RoHS Compliant |