HONEYWELL AWM5104VC Mass Air Flow Sensor, 0 l/min, 20 l/min, 50psi, 8V, 15V, 1/2" - 18 NPT

| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Datasheet | Datasheet |
| 3D Model | 3D Model |
| Number of Pins | 3 Pin |
| Output Voltage | 1V ~ 5V |
| Output Voltage (Max) | 5 V |
| Operating Temperature (Max) | 70 ℃ |
| Operating Temperature (Min) | -20 ℃ |
| Supply Voltage | 8.15VDC, 10VDC |
| Input Voltage | 8V ~ 15V |
| Show | |
| Size-Height | 32.26 mm |
| Weight | 60 g |
| Operating Temperature | -20℃ ~ 70℃ |
| Product Lifecycle Status | Active |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Lead-Free Status | Lead Free |
| HTS Code | 9026802000 |