| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Datasheet | Datasheet |
| 3D Model | 3D Model |
| Mounting Style | Through Hole |
| Number of Pins | 18 Pin |
| Case/Package | DIP-18 |
| Supply Voltage (DC) | 15.0 V |
| Number of Outputs | 7 Output |
| Supply Current | 10 µA |
| Number of Circuits | 1 Circuit |
| Power Dissipation | 500 mW |
| Number of Gates | 1 Gate |
| Number of Inputs | 4 Input |
| Operating Temperature (Max) | 125 ℃ |
| Operating Temperature (Min) | -55 ℃ |
| Supply Voltage | 3V ~ 18V |
| Show | |
| Size-Length | 23.24 mm |
| Size-Width | 6.6 mm |
| Size-Height | 3.55 mm |
| Operating Temperature | -55℃ ~ 125℃ |
| Product Lifecycle Status | Unknown |
| Packaging | Tube |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Lead-Free Status | Lead Free |
| ECCN Code | EAR99 |