
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Datasheet | Datasheet |
| 3D Model | 3D Model |
| Mounting Style | Through Hole |
| Number of Pins | 8 Pin |
| Case/Package | DIP-28 |
| Supply Voltage (DC) | 12.0 V |
| Number of Outputs | 1 Output |
| Output Current | ≤50.0 mA |
| Operating Temperature (Max) | 70 ℃ |
| Operating Temperature (Min) | 0 ℃ |
| Supply Voltage | 10.8V ~ 13.2V |
| Show | |
| Size-Height | 4.06 mm |
| Operating Temperature | 0℃ ~ 70℃ (TA) |
| Product Lifecycle Status | Unknown |
| Packaging | Tube |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Lead-Free Status | Lead Free |