
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Datasheet | Datasheet |
| 3D Model | 3D Model |
| Mounting Style | Through Hole |
| Case/Package | DIP-12 |
| Supply Voltage (DC) | 28.0 V |
| Power Rating | 5 W |
| Number of Outputs | 1 Output |
| Input Voltage (DC) | 15.5V ~ 40.0V |
| Output Voltage | 5 VDC |
| Output Current | 800 mA |
| Output Power | 5 W |
| Isolation Voltage | 1.5 kV |
| Input Voltage (Max) | 40 V |
| Input Voltage (Min) | 15.5 V |
| Input Voltage (DC Max) | 40 V |
| Input Voltage (DC Min) | 15.5 v |
| Output Current (Max) | 800 mA |
| Input Power (Max) | 4 W |
| Input Voltage | 15.5VDC ~ 40VDC |
| Show | |
| Size-Width | 19.3 mm |
| Size-Height | 8.7 mm |
| Operating Temperature | -40℃ ~ 100℃ |
| Product Lifecycle Status | Active |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Lead-Free Status | Lead Free |
| Mil-Spec | Yes |