
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Datasheet | Datasheet |
| 3D Model | 3D Model |
| Mounting Style | Through Hole |
| Number of Pins | 4 Pin |
| Case/Package | SIP-4 |
| Supply Voltage (DC) | 12.0 V |
| Voltage Rating (DC) | 12.0 V |
| Output Voltage | 0mV ~ 110mV |
| Operating Temperature (Max) | 85 ℃ |
| Operating Temperature (Min) | -40 ℃ |
| Accuracy | ±0.5 % |
| Supply Voltage | 12 V |
| Supply Voltage (Max) | 12 VDC |
| Show | |
| Size-Height | 13.3 mm |
| Operating Temperature | -40℃ ~ 85℃ |
| Product Lifecycle Status | Obsolete |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Lead-Free Status | Lead Free |
| HTS Code | 8542390000 |
| ECCN Code | EAR99 |