
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Datasheet | Datasheet |
| 3D Model | 3D Model |
| Mounting Style | Through Hole |
| Number of Pins | 40 Pin |
| Case/Package | DIP-40 |
| Supply Voltage (DC) | 5.25V (max) |
| Operating Voltage | 5.00V, 3.30V |
| Number of Channels | 1 Channel |
| Data Rate | 1.00 Mbps |
| Operating Temperature (Max) | 70 ℃ |
| Operating Temperature (Min) | 0 ℃ |
| Supply Voltage | 3.3V, 5V |
| Show | |
| Product Lifecycle Status | Obsolete |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Non-Compliant |
| Lead-Free Status | Contains Lead |
| HK STC License | NLR |