
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Datasheet | Datasheet |
| 3D Model | 3D Model |
| Mounting Style | Through Hole |
| Number of Pins | 3 Pin |
| Case/Package | TO-92-3 |
| Number of Outputs | 1 Output |
| Input Voltage (DC) | 33.0V (max) |
| Output Voltage | 5 V |
| Output Current | 100 mA |
| Quiescent Current | 1 mA |
| Input Voltage (Max) | 33 V |
| Operating Temperature (Max) | 125 ℃ |
| Operating Temperature (Min) | -40 ℃ |
| Input Voltage | ≤33 V |
| Show | |
| Size-Length | 4.58 mm |
| Size-Width | 3.86 mm |
| Size-Height | 4.58 mm |
| Operating Temperature | -40℃ ~ 125℃ |
| Product Lifecycle Status | Unknown |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Lead-Free Status | Lead Free |
| ECCN Code | EAR99 |