
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Datasheet | Datasheet |
| 3D Model | 3D Model |
| Mounting Style | Surface Mount |
| Number of Pins | 14 Pin |
| Case/Package | HTSSOP-14 |
| Number of Outputs | 1 Output |
| Input Voltage (DC) | 9.00 V |
| Output Voltage | 100 V |
| Output Current | 800 mA |
| Supply Current | 2 mA |
| Number of Channels | 1 Channel |
| Number of Positions | 14 Position |
| Output Power | 25.0 W |
| Input Voltage (Max) | 70 V |
| Input Voltage (Min) | 9 V |
| Input Power (Max) | 25 W |
| Input Power (Max) | 12.95 W |
| Operating Temperature (Max) | 125 ℃ |
| Operating Temperature (Min) | -40 ℃ |
| Supply Voltage | 9V ~ 70V |
| Input Voltage | 9 V |
| Show | |
| Operating Temperature | -40℃ ~ 125℃ |
| Product Lifecycle Status | Active |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Non-Compliant |
| Lead-Free Status | Contains Lead |
| REACH SVHC Compliance | No SVHC |
| REACH SVHC Compliance Edition | 2015/06/15 |
| ECCN Code | EAR99 |