
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Datasheet | Datasheet |
| 3D Model | 3D Model |
| Mounting Style | Surface Mount |
| Case/Package | 8mm x 8mm x 3.8mm |
| Current Rating | 4.2 A |
| Capacitance Tolerance | ±30 % |
| Inductance | 4.7 µH |
| Self Resonant Frequency | 30 MHz |
| Resistance | 17.0 mΩ |
| Resonant Frequency | 30.0 MHz |
| Inductance Tolerance | ±30 % |
| Test Frequency | 100 kHz |
| DC Resistance (DCR) | 17 mΩ |
| Operating Temperature (Max) | 85 ℃ |
| Operating Temperature (Min) | -40 ℃ |
| Resistance (DC Max) | 0.017 Ω |
| Show | |
| Size-Length | 8.2 mm |
| Size-Width | 8.2 mm |
| Size-Height | 4 mm |
| Operating Temperature | -40℃ ~ 85℃ |
| Product Lifecycle Status | Obsolete |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Lead-Free Status | Lead Free |
| REACH SVHC Compliance | No SVHC |
| REACH SVHC Compliance Edition | 2015/12/17 |