
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Datasheet | Datasheet |
| 3D Model | 3D Model |
| Mounting Style | Surface Mount |
| Number of Pins | 8 Pin |
| Case/Package | uMAX-8 |
| Capacitance Tolerance | ±25 % |
| Number of Circuits | 1 Circuit |
| Resistance | 50 kΩ |
| Resistance Tolerance | ±25 % |
| Operating Temperature (Max) | 85 ℃ |
| Operating Temperature (Min) | 40 ℃ |
| Supply Voltage | 2.7V ~ 5.5V |
| Supply Voltage (Max) | 5.5 V |
| Supply Voltage (Min) | 2.7 V |
| Show | |
| Size-Length | 3.05 mm |
| Size-Width | 3.05 mm |
| Size-Height | 0.95 mm |
| Operating Temperature | -40℃ ~ 85℃ |
| Temperature Coefficient | ±50 ppm/℃ |
| Product Lifecycle Status | Unknown |
| Packaging | Tube |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Lead-Free Status | Contains Lead |