
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Datasheet | Datasheet |
| 3D Model | 3D Model |
| Mounting Style | Through Hole |
| Current Rating | 8 A |
| Coil Voltage | 24 VDC |
| Coil Current | 10.21 mA |
| Coil Resistance | 2.35 kΩ |
| Coil Voltage (DC) | 24 V |
| Coil Power | 245 mW |
| Switching Current (Max) | 8 A |
| Operating Temperature (Max) | 70 ℃ |
| Operating Temperature (Min) | -40 ℃ |
| Voltage Rating | 24 VDC |
| Show | |
| Size-Length | 28.5 mm |
| Size-Height | 12.3 mm |
| Contact Material | Silver Alloy |
| Operating Temperature | -40℃ ~ 70℃ |
| Product Lifecycle Status | Unknown |
| Packaging | Tube |
| RoHS | RoHS Compliant |
| HTS Code | 8536410050 |
| ECCN Code | EAR99 |