
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Datasheet | Datasheet |
| 3D Model | 3D Model |
| Case/Package | Radial |
| Power Rating | 0.3 W |
| Part Family | VSR |
| Resistance | 250 Ω |
| Resistance Tolerance | ±0.01 % |
| Show | |
| Size-Length | 7.62 mm |
| Size-Width | 2.67 mm |
| Temperature Coefficient | ±8 ppm/℃ |
| Minimum Packing Quantity | 1000 |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Lead-Free Status | Lead Free |