
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Datasheet | Datasheet |
| 3D Model | 3D Model |
| Mounting Style | Through Hole |
| Gender | Female |
| Current Rating | 10 A |
| Flammability Rating | UL 94 V-0 |
| Current Rating (Max) | 10 A |
| Voltage Rating (Max) | 400 V |
| Voltage Rating | 400 V |
| Show | |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Operating Temperature | -40℃ ~ 125℃ |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | RoHS Compliant |
| HTS Code | 8538908080 |
| ECCN Code | EAR99 |