
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Datasheet | Datasheet |
| 3D Model | 3D Model |
| Mounting Style | Through Hole |
| Number of Pins | 3 Pin |
| Case/Package | Threaded Boss, Quick Connect Terminals |
| Frequency | 100 kHz |
| Current Rating | 0.02 A |
| Switching Current | 20 mA |
| Output Voltage (Min) | 200 mV |
| Output Current (Max) | 20 mA |
| Operating Temperature (Max) | 100 ℃ |
| Operating Temperature (Min) | -40 ℃ |
| Supply Voltage | 4.5V ~ 9V |
| Supply Voltage (Max) | 9 VDC |
| Supply Voltage (Min) | 4.5 VDC |
| Show | |
| Operating Temperature | -40℃ ~ 100℃ |
| Product Lifecycle Status | Active |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Lead-Free Status | Lead Free |
| REACH SVHC Compliance | No SVHC |
| REACH SVHC Compliance Edition | 2014/06/16 |