
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Datasheet | Datasheet |
| 3D Model | 3D Model |
| Mounting Style | Quick Connect, Snap-In |
| Case/Package | Cap(Cover) |
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Operating Temperature (Max) | 70 ℃ |
| Operating Temperature (Min) | -25 ℃ |
| Show | |
| Size-Length | 26.6 mm |
| Size-Width | 9.7 mm |
| Size-Height | 9 mm |
| Product Lifecycle Status | Active |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Lead-Free Status | Lead Free |
| REACH SVHC Compliance | No SVHC |
| REACH SVHC Compliance Edition | 2014/06/16 |
| ECCN Code | EAR99 |