
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Datasheet | Datasheet |
| 3D Model | 3D Model |
| Mounting Style | Screw |
| Number of Pins | 8 Pin |
| Case/Package | ~0.16°C/W |
| Frequency | 128 MHz |
| Current Rating | 10 A |
| Power Dissipation | 910 W |
| Threshold Voltage | 3.3 V |
| Breakdown Voltage (Drain to Source) | 500 V |
| Rise Time | 4.1 ns |
| Output Power | 900 W |
| Gain | 16 dB |
| Test Current | 15 mA |
| Input Capacitance (Ciss) | 780pF @50V(Vds) |
| Fall Time | 4 ns |
| Operating Temperature (Max) | 175 ℃ |
| Operating Temperature (Min) | -55 ℃ |
| Power Dissipation (Max) | 910000 mW |
| Voltage Rating | 500 V |
| Show | |
| Operating Temperature | 55℃ ~ 175℃ |
| Product Lifecycle Status | Active |
| Packaging | Box |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Lead-Free Status | Lead Free |