
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Datasheet | Datasheet |
| 3D Model | 3D Model |
| Mounting Style | Through Hole |
| Number of Pins | 4 Pin |
| Case/Package | SIP-4 |
| Supply Voltage (DC) | 5.00 V |
| Voltage Rating (DC) | 30.0 V |
| Output Voltage | 0.25V ~ 4.25V |
| Supply Current | 4.00 mA |
| Operating Temperature (Max) | 85 ℃ |
| Operating Temperature (Min) | -25 ℃ |
| Accuracy | ±0.25 % |
| Supply Voltage | 5 V |
| Show | |
| Size-Height | 27.43 mm |
| Operating Temperature | -25℃ ~ 85℃ |
| Product Lifecycle Status | Obsolete |
| Packaging | Tube |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Lead-Free Status | Lead Free |