Switch Mode Charger Li-Ion/Li-Pol 1550mA 3.51V to 4.45V 25Pin WLCSP T/R

| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Datasheet | Datasheet |
| 3D Model | 3D Model |
| Mounting Style | Surface Mount |
| Number of Pins | 25 Pin |
| Case/Package | UFBGA-25 |
| Output Voltage | 3.51V ~ 4.45V |
| Output Current | 1550 mA |
| Operating Temperature (Max) | 85 ℃ |
| Operating Temperature (Min) | -40 ℃ |
| Show | |
| Size-Height | 0.38 mm |
| Operating Temperature | -30℃ ~ 85℃ (TA) |
| Product Lifecycle Status | Unknown |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Lead-Free Status | Lead Free |