
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Datasheet | Datasheet |
| 3D Model | 3D Model |
| Mounting Style | Through Hole |
| Number of Pins | 8 Pin |
| Case/Package | DIP-8 |
| Supply Current | 2.3 mA |
| Number of Circuits | 2 Circuit |
| Number of Channels | 2 Channel |
| Power Dissipation | 240 mW |
| Common Mode Rejection Ratio | 60 dB |
| Input Offset Voltage | 2 mV |
| Input Bias Current | 80 nA |
| Operating Temperature (Max) | 70 ℃ |
| Operating Temperature (Min) | 0 ℃ |
| Show | |
| Size-Length | 9.6 mm |
| Size-Width | 6.4 mm |
| Size-Height | 3.4 mm |
| Operating Temperature | 0℃ ~ 70℃ |
| Product Lifecycle Status | Unknown |
| Packaging | Tube |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Lead-Free Status | Lead Free |
| ECCN Code | EAR99 |