| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Datasheet | Datasheet |
| 3D Model | 3D Model |
| Case/Package | SC-70-3 |
| Drain to Source Resistance (on) (Rds) | 0.06 Ω |
| Polarity | N |
| Power Dissipation | 0.2 W |
| Threshold Voltage | 0.65 V |
| Drain to Source Voltage (Vds) | 20 V |
| Continuous Drain Current (Ids) | 2.1A |
| Show | |
| Minimum Packing Quantity | 3000 |