
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Datasheet | Datasheet |
| 3D Model | 3D Model |
| Mounting Style | Surface Mount |
| Number of Pins | 8 Pin |
| Case/Package | SOIC-8 |
| Supply Voltage (DC) | 4.50V (min) |
| Rise/Fall Time | 20 ns |
| Number of Outputs | 2 Output |
| Output Voltage | 18.0 V |
| Output Current | 1.50 A |
| Supply Voltage | 4.5V ~ 18V |
| Show | |
| Operating Temperature | -40℃ ~ 85℃ (TA) |
| Product Lifecycle Status | Unknown |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Non-Compliant |
| Lead-Free Status | Contains Lead |