Charge Pump Switching Regulator IC Positive or Negative Fixed -Vin, 2Vin 1 Output 25mA SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Datasheet | Datasheet |
| 3D Model | 3D Model |
| Mounting Style | Surface Mount |
| Number of Pins | 5 Pin |
| Case/Package | TSOT-23-5 |
| Number of Outputs | 1 Output |
| Output Current | 25 mA |
| Power Dissipation | 313 mW |
| Switching Frequency | 35 kHz |
| Input Voltage (Max) | 5.5 V |
| Input Voltage (Min) | 1.5 V |
| Operating Temperature (Max) | 150 ℃ |
| Power Dissipation (Max) | 313 mW |
| Show | |
| Operating Temperature | -40℃ ~ 85℃ (TA) |
| Product Lifecycle Status | Unknown |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Lead-Free Status | Lead Free |
| ECCN Code | EAR99 |