Conn Subminiature Cylindrical PIN 22POS Crimp ST Box Mount 22 Terminal 1Port

| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Datasheet | Datasheet |
| 3D Model | 3D Model |
| Mounting Style | Panel, Box |
| Number of Contacts | 22 Contact |
| Gender | Female |
| Contact Plating | Gold |
| Current Rating | 5 A |
| Number of Positions | 22 Position |
| Voltage Rating | 500 V |
| Show | |
| Size-Height | 26.18 mm |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Operating Temperature | -65℃ ~ 200℃ |
| Product Lifecycle Status | Active |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Non-Compliant |
| Lead-Free Status | Contains Lead |
| REACH SVHC Compliance | No SVHC |
| Mil-Spec | Yes |