
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Datasheet | Datasheet |
| 3D Model | 3D Model |
| Mounting Style | Axial |
| Number of Pins | 2 Pin |
| Voltage Rating (DC) | 50.0 V |
| Capacitance | 15.0 µF |
| Capacitance Tolerance | ±10 % |
| Show | |
| Size-Length | 17.4 mm |
| Size-Diameter | 7.34 mm |
| Dielectric Material | Tantalum |
| Product Lifecycle Status | Active |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Non-Compliant |