
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Datasheet | Datasheet |
| 3D Model | 3D Model |
| Mounting Style | Surface Mount |
| Number of Pins | 8 Pin |
| Case/Package | TSSOP-8 |
| Number of Circuits | 1 Circuit |
| Number of Channels | 2 Channel |
| Quiescent Current | 1.40 mA |
| Output Power | 105 mW |
| Operating Temperature (Max) | 85 ℃ |
| Operating Temperature (Min) | -40 ℃ |
| Supply Voltage | 2V ~ 5.5V |
| Show | |
| Size-Length | 3 mm |
| Size-Width | 3 mm |
| Operating Temperature | -40℃ ~ 85℃ (TA) |
| Product Lifecycle Status | Active |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| RoHS | Non-Compliant |
| Lead-Free Status | Contains Lead |
| REACH SVHC Compliance | No SVHC |