| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Datasheet | Datasheet |
| 3D Model | 3D Model |
| Mounting Style | Surface Mount |
| Number of Pins | 3 Pin |
| Case/Package | SOT-23-3 |
| Voltage Rating (DC) | -25.0 V |
| Current Rating | -20.0 mA |
| Drain to Source Resistance (on) (Rds) | 300 Ω |
| Polarity | P-Channel |
| Drain to Source Voltage (Vds) | 25.0 V |
| Breakdown Voltage (Gate to Source) | 30.0 V |
| Reverse Breakdown Voltage | 30 V |
| Input Capacitance (Ciss) | 11pF @10V(Vgs) |
| Input Power (Max) | 225 mW |
| Show | |
| Operating Temperature | -55℃ ~ 150℃ (TJ) |
| Product Lifecycle Status | Unknown |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| RoHS | Non-Compliant |
| Lead-Free Status | Contains Lead |
| ECCN Code | EAR99 |