
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Datasheet | Datasheet |
| 3D Model | 3D Model |
| Mounting Style | Through Hole |
| Number of Pins | 7 Pin |
| Case/Package | SIP-8 |
| Supply Voltage (DC) | 48.0 V |
| Power Rating | 2 W |
| Number of Outputs | 1 Output |
| Input Voltage (DC) | 36.0V ~ 72.0V |
| Output Voltage | 12 V |
| Output Current | 0.167 A |
| Flammability Rating | UL 94 V-0 |
| Output Power | 2 W |
| Isolation Voltage | 1 kV |
| Switching Frequency | 100kHz ~ 600kHz |
| Input Voltage (Max) | 72 V |
| Input Voltage (Min) | 36 V |
| Input Voltage (DC Max) | 72 V |
| Input Voltage (DC Min) | 36 v |
| Output Current (Max) | 167 mA |
| Input Power (Max) | 2 W |
| Operating Temperature (Max) | 85 ℃ |
| Operating Temperature (Min) | -40 ℃ |
| Input Voltage | 36V ~ 72V |
| Show | |
| Size-Width | 9.2 mm |
| Size-Height | 11.1 mm |
| Operating Temperature | -40℃ ~ 85℃ |
| Product Lifecycle Status | Active |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant with Exemption |
| Lead-Free Status | Lead Free |
| REACH SVHC Compliance | No SVHC |
| REACH SVHC Compliance Edition | 2015/12/17 |