
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Datasheet | Datasheet |
| 3D Model | 3D Model |
| Mounting Style | Surface Mount |
| Number of Pins | 18 Pin |
| Case/Package | QFN-18 |
| Number of Outputs | 3 Output |
| Output Voltage | 4.6 V |
| Switching Frequency | 1450 kHz |
| Input Voltage (Max) | 4.5 V |
| Input Voltage (Min) | 2.5 V |
| Input Voltage | 2.5V ~ 4.5V |
| Show | |
| Operating Temperature | -40℃ ~ 85℃ |
| Product Lifecycle Status | Unknown |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Lead-Free Status | Lead Free |