
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Datasheet | Datasheet |
| 3D Model | 3D Model |
| Mounting Style | Surface Mount |
| Number of Pins | 40 Pin |
| Case/Package | WQFN-40 |
| Number of Positions | 40 Position |
| Operating Temperature (Max) | 125 ℃ |
| Operating Temperature (Min) | -40 ℃ |
| Supply Voltage | 3V ~ 3.6V |
| Supply Voltage (Max) | 3.6 V |
| Supply Voltage (Min) | 3 V |
| Show | |
| Product Lifecycle Status | Active |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Lead-Free Status |