
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Datasheet | Datasheet |
| 3D Model | 3D Model |
| Mounting Style | Surface Mount |
| Number of Pins | 8 Pin |
| Case/Package | SOIC-8 |
| Number of Outputs | 1 Output |
| Input Voltage (DC) | 11.5V (max) |
| Output Voltage | ≥1.25 V |
| Output Current | 200 mA |
| Power Dissipation | 1.5 W |
| Quiescent Current | 0.011 mA |
| voltage rating | 0.11V @100mA |
| Input Voltage (Max) | 11.5 V |
| Input Voltage (Min) | 2.7 V |
| Output Current (Max) | 0.2 A |
| Operating Temperature (Max) | 70 ℃ |
| Operating Temperature (Min) | 0 ℃ |
| Power Dissipation (Max) | 1500 mW |
| Input Voltage | 2.7V ~ 11.5V |
| Show | |
| Size-Length | 5 mm |
| Size-Width | 4 mm |
| Size-Height | 1.5 mm |
| Operating Temperature | 0℃ ~ 70℃ |
| Product Lifecycle Status | Unknown |
| Packaging | Tube |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Lead-Free Status | Contains Lead |