
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Datasheet | Datasheet |
| 3D Model | 3D Model |
| Mounting Style | Surface Mount |
| Number of Pins | 3 Pin |
| Case/Package | SOT-23-3 |
| Voltage Rating (DC) | 200 V |
| Current Rating | 600 mA |
| Capacitance | 4.00 pF |
| Output Current | ≤200 mA |
| Forward Voltage | 1.1V @200mA |
| Polarity | Standard |
| Junction Temperature | 150℃ (Max) |
| Show | |
| Product Lifecycle Status | Obsolete |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Lead-Free Status | Lead Free |
| ECCN Code | EAR99 |