STMICROELECTRONICS TSH80ILT Operational Amplifier, Single, 1 Amplifier, 100MHz, 118V/µs, 4.5V to 12V, SOT-23, 5Pins

| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Datasheet | Datasheet |
| 3D Model | 3D Model |
| Mounting Style | Surface Mount |
| Number of Pins | 5 Pin |
| Case/Package | SOT-23-5 |
| Supply Voltage (DC) | 12.0 V |
| Supply Current | 9.8 mA |
| Number of Circuits | 1 Circuit |
| Number of Channels | 1 Channel |
| Number of Positions | 5 Position |
| Common Mode Rejection Ratio | 72 dB |
| Bandwidth | 100 MHz |
| Slew Rate | 118 V/μs |
| Gain Bandwidth Product | 65 MHz |
| Input Offset Voltage | 800 µV |
| Input Bias Current | 6 µA |
| Operating Temperature (Max) | 85 ℃ |
| Operating Temperature (Min) | -40 ℃ |
| 3dB Bandwidth | 100 MHz |
| Gain Bandwidth | 65 MHz |
| Supply Voltage | 4.5V ~ 12V |
| Supply Voltage (Max) | 12 V |
| Show | |
| Size-Length | 2.9 mm |
| Size-Width | 1.6 mm |
| Size-Height | 1.05 mm |
| Operating Temperature | -40℃ ~ 85℃ |
| Product Lifecycle Status | Active |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Lead-Free Status | Lead Free |
| REACH SVHC Compliance | No SVHC |
| REACH SVHC Compliance Edition | 2015/12/17 |