| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Datasheet | Datasheet |
| 3D Model | 3D Model |
| Mounting Style | Surface Mount |
| Number of Pins | 2 Pin |
| Case/Package | SOD-323 |
| Voltage Rating (DC) | 40.0 V |
| Current Rating | 30.0 mA |
| Capacitance | 2.50 pF |
| Output Current | ≤30.0 mA |
| Forward Voltage | 370mV @1mA |
| Polarity | Standard |
| Thermal Resistance | 635℃/W (RθJA) |
| Maximum Forward Voltage (Max) | 370mV @1mA |
| Show | |
| Product Lifecycle Status | Unknown |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| RoHS | Non-Compliant |
| Lead-Free Status | Contains Lead |