
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Datasheet | Datasheet |
| 3D Model | 3D Model |
| Mounting Style | Through Hole |
| Number of Pins | 6 Pin |
| Case/Package | DIP-6 |
| Supply Voltage (DC) | 5.00 V |
| Voltage Rating (DC) | 5.00 V |
| Output Voltage | ≤4.50 V |
| Supply Current | 10 mA |
| Operating Temperature (Max) | 125 ℃ |
| Operating Temperature (Min) | -45 ℃ |
| Accuracy | ±4 % |
| Voltage Rating | 5 VDC |
| Supply Voltage | 4.75V ~ 5.25V |
| Show | |
| Size-Height | 19.8 mm |
| Operating Temperature | -45℃ ~ 125℃ |
| Product Lifecycle Status | Active |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Lead-Free Status | Lead Free |
| REACH SVHC Compliance | No SVHC |
| REACH SVHC Compliance Edition | 2014/06/16 |
| ECCN Code | EAR99 |